Podizanje kvaliteta političkog izveštavanja

Projekat čiji je cilj unapređenje političkog izveštavanja i podsticanje kritičkog novinarstva u Srbiji je realizovan kroz saradnju OEBS-a, Ambasade Kraljevine Holandije i Fakulteta političkih nauka.

Kao deo nastojanja da se unaprede praktična nastava i istraživanja na Fakultetu, su u sklopu ovog projekta organizovane tri različite, ali međusobno povezane aktivnosti. Tako da je u sklopu projekta urađeno sledeće:

• Digitalizovna video arhiva političke komunikacije u Srbiji (1990-2000)
  • Najbolji studenti su posetili medijske kuće i škole novinarstva u Holandiji i Velikoj Britaniji
  • Organizovana praktična obuka studenata fokusirana na političko izveštavanje.

Projekat je ostvaren u periodu septembar 2006-novembar 2007, a ispred Fakulteta političkih nauka ga je vodila prof.dr Snježana Milivojević.