Studijski boravci

Osnovna forma saradnje između Grejdi Koledža i Odeljenja za novinarstvo Fakulteta političkih nauka je razmena profesora. Prvenstvo imaju studijski boravci naših profesora tako da su do sada po mesec dana u Džordžiji boravili i upoznali se sa tamošnjim načinom medijskog obrazovanja brojni profesori i saradnici FPN-a (Snježana Milivojević, Miroljub Radojković, Lila Radonjić, Rade Veljanovski, Milan Podunavac, Branimir Stojković, Marijan Živanović, Ana Milojević, Vukašin Pavlović i Danka Ninković Slavnić). Nastava novinarstva će zahvaljujući ovim boravcima biti upotpunjena predavanjima iz oblasti kao što su medijska politika, medijska regulativa i etika, novi mediji, mediji i različitost. Projekat je potpuno usmeren na podizanje predavačkih i istraživačkih kapaciteta i modernizaciju studija novinarstva. Atlanta je i veliki medijski centar (treće po veličini medijsko tržište u SAD i sedište CNN-a) što je pružilo mogućnost našim profesorima da posete medijske institucije ili druge univerzitete u skladu sa svojim interesovanjima.

Razmene profesora su usmerene ka uspostavljanju trajne istraživačke saradnje između Grejdi Koledža i Odeljenja za novinarstvo Fakulteta političkih nauka.